Exkurse TUNIS 23.6.-8.7.2017 - nabízíme několik volných míst

!!! Nabízíme několik volných míst na exkursi TSP do Tunisu !!!

Informace k zájezdu:

 

Po horách, korkových lesích a ruinách tuniského Středomoří

23. 6. – 8. 7. 2017

I.+II. Informace

Priority:

Do Tuniska jedeme v první řadě za herpetofaunou -ještěrkami, hady, želvami a žábami, navštívíme ale i ornitologicky zajímavé lokality na jezerech a salinách, příroda středomořské části Tuniska nás zajímá jako celek. Prohlédneme si ale i několik vybraných památek z antické epochy, okusíme život orientálního města, pochutnáme si na specialitách tuniské kuchyně. Zájemcům zbyde i dost času na relaxaci v horách a na písečných i skalnatých plážích.  Mimořádným zážitkem bude plavba lodí „Catania“ přes Středozemní moře.

CO UVIDÍME:

V MEDITERÁNNÍ ČÁSTI TUNISKA budeme vyhledávat lokality, kde se vyhneme žáru a suchu.

Pohoří Khroumirie, porostlé machií a lesy korkových dubů, má nejvyšší srážky v celé Severní Africe (na Sahaře pak chybějí), v zimě tu napadne i metr sněhu. Poslední tunisští lvi a levharti byli zastřeleni zde před méně než 100 léty, je tu první tuniská přehrada – a také ruiny slavného antického města Bulla Regia…Francouzi se sem v létě jezdili ukrýt před vedry a tak vzniklo ve výši kolem 800 m n.m. letovisko Aïn Draham. Ve zdejším hotelu Les Pins (http://www.lespins-hotel.com/) již máme předběžně zarezervované ubytování se snídaněmi a večeřemi.

Ne daleko odtud vybíhá do Středozemního moře Cap Serrat. Vnitrozemí poloostrova je dosti pusté, skalnaté nebo porostlé lesy a křovinami, mezi kterými protéká řeka ( l’oued) Azzayatine a na písečné kose se vlévá do moře. Mohl by to být takový tuniský Sinemorec. Stejně jako tam by se v průběhu stacionárních dnů mohl každý účastník zájezdu rozhodnout, zdali vyrazí do kopců či podle řeky anebo zda bude šnorchlovat u mořských skalisek nebo jen tak relaxovat na písečných plážích. Letovisko nepatří mezi hlavní cíle zahraničních turistů a tak by to mělo být poklidné. O ubytování s polopenzí jednáme s L’auberge „Le Pirate“ (http://www.capserrat.com/) .

V severním Tunisku řeky stékající z hor dříve, než se vlijí do moře, vytvářejí laguny s bažinatými okraji. Nejslavnější z nich je jezero Iškal. Zdejší národní park je prvotřídní ornitologickou lokalitou, ale uvádí se tam i hojný výskyt vodních želv a dokonce i trpasličích vodních bůvolů. Pokud by nám to nestačilo, můžeme si zajet k přehradnímu jezeru Sidi Barrak na řece Zouara.

Pouze na několik málo dní přejedeme přes transverzální horský hřeben a nakoukneme do stepní a polopouštní krajiny. Do té se podíváme při večerních a ranních zastávkách na zajímavých lokalitách. Také se podíváme do salin u města Sfax, kde lze celoročně pozorovat početná hejna různých druhů ptáků včetně růžových plameňáků. Se vstupem na tuto velevýznamnou ornitologickou lokalitu nám možná pomůže místní průvodce. Základnu budeme mít mimo turistická centra v přístavní a rybářské vesničce El Louza, kde budeme ubytováni v hotelových pokojích a stanech Résidence et Camping EL KAHENA http://www.elkahena.com přímo na písečné pláži u Středozemního moře. Majitel, pan Ismail Omrane, se pyšní, že mají vynikajícího kuchaře; přislíbil nám snídaně a také večeře sestávající z polévky, salátu, hlavního jídla, minerální vody a zeleného mátového čaje.

Tunisko je nesmírně bohaté na HISTORICKÉ A KULTURNÍ PAMÁTKY z nejrůznějších epoch. Stihneme navštívit jen pár z nich. Rozhodně ale nevynecháme vykopávky snad nejzachovalejšího antického města Dugga (ruiny a hadi-to jde dohromady!), možná i Bulla Regia a třeba si někdo zajde i do dalších, nelze nenavštívit Kartágo a římský amfiteátr sloužící ke gladiátorským hrám včetně simulace námořních bitev, (neméně impozantní než římské Colosseum), který se zachoval ve městě El Džem. A co by to bylo za cestu do Orientu, kdybychom alespoň nepřičichli k pulzujícímu životu a nekonečným tržištím medíny - starého města – Túnisu dodnes uzavřeného ve středověkých hradbách. Zde přenocujeme přímo v centru v hotelu Métropole Résidence  www.booking.com/HotelMetropoleResidence‎. 

Počasí by mělo být v době naší návštěvy převážně slunečné, noční teploty poklesnou na 17-210C, přes den vystoupí na 31-340C, za dobu pobytu by nám mohlo i 1-2x zapršet (Meteoblue, Tabarka).

Bezpečnost a cestovní doklady: Velvyslanectví Tuniské republiky, se kterým jsem v souvislosti s přípravou exkurse v kontaktu, mi mimo jiné sdělilo: „Když nebudete navštěvovat zmíněné oblasti, zejména v okolí hranic s Lýbií a Alžírskem, je Tunisko bezpečnou destinací. Pakliže Vaše cesta nebude organizována CK můžete v Tunisku pobývat bez víza nejdéle 3 měsíce, s pasem platným šest měsíců od posledného dne Vašeho pobytu“.

Potřeba dovolené: 9 dní dovolené, 5 dní weekendy, 2 dny státní svátek

Doprava:

Autobus: Volvo Martina Voříška – AutoBey

V autobuse bude pravděpodobně možné dokoupit druhou sedačku, čímž cestovatel získá dvousedačku“. Předběžný zájem registrujeme již nyní, cenu však oznámíme a přihlášky budeme přijímat, až se vyjasní počet obsazených míst v autobuse.

Trajekt Salerno-Tunis společnosti Grimaldi Lines http://www.grimaldi-lines.com/en.  Přes  Středozemní moře nás převeze loď   „M/v Cataniahttp://www.grimaldi-lines.com/en/flotta/catania . Po dobu cca. 24-hodinové plavby budeme ubytováni ve 4-lůžkových vnitřních kajutách s vlastním příslušenstvím. Pro zájemce, kteří se přihlásí včas, lze zajistit i 1-, 2- nebo 3-lůžkové kajuty. Musí si však připlatit (viz ceník). Je třeba, aby se všichni (např. tři zájemci o třílůžkovou kajutu) přihlásili společně najednou.  Lze zajistit i posazení na sedačky Pullman na palubě pro cestující, takovíto cestující si mohou (po dohodě s tajemnicí pro exkurse!) odečíst od celkové ceny 400,- Kč /osobu. Pokud si ale cestující závazně neobjedná jinak, bude ubytován ve čtyřlůžkové kajutě, kterážto mu bude i účtována.

Exkursi povede:  Petr Kodym

PROGRAM

Den Dat Příjezd Odjezd Místo
23.6.   0:00 Praha-odjezd
    21:00 23:30 Salerno-nalodění, vyplutí
So 24.6 22:30 23:59 Tunis La Goulette-vylodění, vstupní formality, výměna peněz…
Ne 25.6. 4:00 8:00 Sfax-rozbřesk na salinách
    9:30 13:30 El Jem - prohlídka amfiteátru, snídaně, oběd….
    15:00   Ellouza-ubytování, volný program
Po 26.6.     stacionární den na břehu Středozemního moře
Út 27.6.   7:00  
    12:00 17:00 Dugga-prohlídka antického města
    19:00   Aïn Draham-ubytování
St 28.6.     stacionární den
Ćt 29.6.     Výlet-Hammám Bourgiba, Bulla Regia…?
30.6.   8:30 snídaně, odjezd
    9:00 13:00 Tabarka
    13:30 17:30 Jezero Sidi Barrak
    19:00   Cap Serrat-ubytování
So 1.7.     Stacionární den
Ne 2.7.     Stacionární den
Po 3.7.     Stacionární den, možná malý výlet
Út 4.7.     Stacionární den
St 5.7.   8:00 snídaně, odjezd
    9:00 13:00 Jezero Iškal
    14:00 17:00 Kartágo
    17:30   Tunis-ubytování, volný program
Čt 6.7.   13:45 check-out, odjezd do přístavu
    14:00 17:00 Tunis La Goulette-nalodění, vyplutí
7.7. 20:00 23:00 Salerno-vylodění, odjezd
So 8.7. 20:00   Praha-příjezd

Je plánováno raději méně pokud možno delších zastávek s alespoň jedním nebo třeba i vícerými stacionárními dny. Dle názoru designovaného vedoucího zájezdu je rozhodně lepší, v klidu si po více dní vychutnat vybrané rajské lokality, které Tunisko nabízí, než se někde honit od místa k místu a dva týdny prosedět v autobuse.

UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ

V Aïn Draham v hotelu Les Pins (http://www.lespins-hotel.com/-3 noci) a v Tunisu v hotelu Métropole Résidence www.booking.com/HotelMetropoleResidence ‎ (1 noc) budeme ubytování převážně ve 2-, 3- a 4- lůžkových pokojích s příslušenstvím. V poměrně luxusních hotelových pokojích budeme moci spát i v s Cap Serrat L’auberge „Le Pirate“(5 nocí http://www.capserrat.com/  a v Résidence et Camping EL KAHENA http://www.elkahena.com (2 noci) –na takovéhoto účastníka se vztahuje cenová kategori „hotel“. Kdo bude mít zájem, může v těchto dvou destinacích dát přednost ubytování ve stanu. Vztahuje se na něj potom cenová kategorie „Stan+hotel“. Kdo na přihlášce nevyznačí nic, předpokládáme, že se hlásí do kategorie „hotel“. Věnujte proto, prosím, pozornost (závazné!) volbě kategorie ubytování při vyplňování přihlášky !

Na lodi (2 noci) je ubytování zajištěné ve čtyřlůžkových kajutách, 3 noci strávíme za přesunu v autobuse.,

Stravování je v obou ubytovacích kategoriích stejné. Ve všech destinacích máme zajištěny snídaně a s výjimkou Tunisu i večeře.

Cestující si mohou i předplatit stravu v lodní restauraci, což vyjde levněji než při platbě na lodi, členové skupiny mají slevu. Zájemcům objednávku zprostředkujeme. Přihlášení dostanou podrobnější informace později.

CENA: zahrnuje dopravu autobusem (cca. 4 100 km) a lodí (necelých 1 200 km) včetně lůžka ve čtyřlůžkové vnitřní kajutě (2 noci), dále ubytování (11 nocí) – dle volby účastníka buď výhradně v hotelu, nebo zčásti i ve stanu v kempu, snídaně (11x) a večeře (10x) v místech ubytování a vstupné do vykopávek Dugga. Cenových tarifů je celkem 6 (viz tabulka), jsou odstupňovány podle způsobu ubytování. Děti do 12 let (max. 1 dítě se slevou na 1 spolucestujícího rodiče) mají slevu, hosté, kteří nejsou členy TSP se zaplacenými členskými příspěvky na letošní rok, platí více.

Ceny exkurse:        
ubytování člen TSP host dítě  
Stan+hotel 14 950 15 300 10 000
Hotel 16 600 16 950 11 000
Doplatky/odečet za ubytování na lodi:  
Kajuta 1 lůžková 94     €/osoba
Kajuta 2 lůžková 31,50     €/osoba
Kajuta 3 lůžková 11     €/osoba
Kajuta 4 lůžková 0     €/osoba
Sedačka Pullman -15     €/osoba
           

V ceně není cestovní připojištění ani strava v lodní restauraci.

Jelikož kalkulace byla provedena na optimální počet přihlášených a rozpočet je napjatý, nelze vyloučit, že budeme muset v autobuse dovybrat ještě bakšišné ve výši 10-20 € (určitě ne více!) od každého účastníka.

Jestliže si cestovatel závazně objednal ubytování v ménělůžkové kajutě či „dvousedačku“, bude od něj doplatek vybrán v eurech v autobuse.

Zálohu 1 000,- Kč anebo celou platbu ve výši ceny ekurse poukažte TSP.

PŘIHLÁŠKY (uveďte, prosím, jména všech účastníků, věk dětí a jakému způsobu ubytování v Tunisku a na lodi dáváte přednost, můžete si vyžádat i elektronický formulář) pošlete tajemnici pro exkurse TSP Veronice Kodymové na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  dříve, než se zaplní kapacita autobusu.

Facebook