Exkurse TUNIS 23.6.-8.7.2017 - nabízíme několik volných míst

!!! Nabízíme několik volných míst na exkursi TSP do Tunisu !!!

Informace k zájezdu:

 

Po horách, korkových lesích a ruinách tuniského Středomoří

23. 6. – 8. 7. 2017

I.+II. Informace

Priority:

Do Tuniska jedeme v první řadě za herpetofaunou -ještěrkami, hady, želvami a žábami, navštívíme ale i ornitologicky zajímavé lokality na jezerech a salinách, příroda středomořské části Tuniska nás zajímá jako celek. Prohlédneme si ale i několik vybraných památek z antické epochy, okusíme život orientálního města, pochutnáme si na specialitách tuniské kuchyně. Zájemcům zbyde i dost času na relaxaci v horách a na písečných i skalnatých plážích.  Mimořádným zážitkem bude plavba lodí „Catania“ přes Středozemní moře.

CO UVIDÍME:

V MEDITERÁNNÍ ČÁSTI TUNISKA budeme vyhledávat lokality, kde se vyhneme žáru a suchu.

Pohoří Khroumirie, porostlé machií a lesy korkových dubů, má nejvyšší srážky v celé Severní Africe (na Sahaře pak chybějí), v zimě tu napadne i metr sněhu. Poslední tunisští lvi a levharti byli zastřeleni zde před méně než 100 léty, je tu první tuniská přehrada – a také ruiny slavného antického města Bulla Regia…Francouzi se sem v létě jezdili ukrýt před vedry a tak vzniklo ve výši kolem 800 m n.m. letovisko Aïn Draham. Ve zdejším hotelu Les Pins (http://www.lespins-hotel.com/) již máme předběžně zarezervované ubytování se snídaněmi a večeřemi.

Ne daleko odtud vybíhá do Středozemního moře Cap Serrat. Vnitrozemí poloostrova je dosti pusté, skalnaté nebo porostlé lesy a křovinami, mezi kterými protéká řeka ( l’oued) Azzayatine a na písečné kose se vlévá do moře. Mohl by to být takový tuniský Sinemorec. Stejně jako tam by se v průběhu stacionárních dnů mohl každý účastník zájezdu rozhodnout, zdali vyrazí do kopců či podle řeky anebo zda bude šnorchlovat u mořských skalisek nebo jen tak relaxovat na písečných plážích. Letovisko nepatří mezi hlavní cíle zahraničních turistů a tak by to mělo být poklidné. O ubytování s polopenzí jednáme s L’auberge „Le Pirate“ (http://www.capserrat.com/) .

V severním Tunisku řeky stékající z hor dříve, než se vlijí do moře, vytvářejí laguny s bažinatými okraji. Nejslavnější z nich je jezero Iškal. Zdejší národní park je prvotřídní ornitologickou lokalitou, ale uvádí se tam i hojný výskyt vodních želv a dokonce i trpasličích vodních bůvolů. Pokud by nám to nestačilo, můžeme si zajet k přehradnímu jezeru Sidi Barrak na řece Zouara.

Pouze na několik málo dní přejedeme přes transverzální horský hřeben a nakoukneme do stepní a polopouštní krajiny. Do té se podíváme při večerních a ranních zastávkách na zajímavých lokalitách. Také se podíváme do salin u města Sfax, kde lze celoročně pozorovat početná hejna různých druhů ptáků včetně růžových plameňáků. Se vstupem na tuto velevýznamnou ornitologickou lokalitu nám možná pomůže místní průvodce. Základnu budeme mít mimo turistická centra v přístavní a rybářské vesničce El Louza, kde budeme ubytováni v hotelových pokojích a stanech Résidence et Camping EL KAHENA http://www.elkahena.com přímo na písečné pláži u Středozemního moře. Majitel, pan Ismail Omrane, se pyšní, že mají vynikajícího kuchaře; přislíbil nám snídaně a také večeře sestávající z polévky, salátu, hlavního jídla, minerální vody a zeleného mátového čaje.

Tunisko je nesmírně bohaté na HISTORICKÉ A KULTURNÍ PAMÁTKY z nejrůznějších epoch. Stihneme navštívit jen pár z nich. Rozhodně ale nevynecháme vykopávky snad nejzachovalejšího antického města Dugga (ruiny a hadi-to jde dohromady!), možná i Bulla Regia a třeba si někdo zajde i do dalších, nelze nenavštívit Kartágo a římský amfiteátr sloužící ke gladiátorským hrám včetně simulace námořních bitev, (neméně impozantní než římské Colosseum), který se zachoval ve městě El Džem. A co by to bylo za cestu do Orientu, kdybychom alespoň nepřičichli k pulzujícímu životu a nekonečným tržištím medíny - starého města – Túnisu dodnes uzavřeného ve středověkých hradbách. Zde přenocujeme přímo v centru v hotelu Métropole Résidence  www.booking.com/HotelMetropoleResidence‎. 

Počasí by mělo být v době naší návštěvy převážně slunečné, noční teploty poklesnou na 17-210C, přes den vystoupí na 31-340C, za dobu pobytu by nám mohlo i 1-2x zapršet (Meteoblue, Tabarka).

Bezpečnost a cestovní doklady: Velvyslanectví Tuniské republiky, se kterým jsem v souvislosti s přípravou exkurse v kontaktu, mi mimo jiné sdělilo: „Když nebudete navštěvovat zmíněné oblasti, zejména v okolí hranic s Lýbií a Alžírskem, je Tunisko bezpečnou destinací. Pakliže Vaše cesta nebude organizována CK můžete v Tunisku pobývat bez víza nejdéle 3 měsíce, s pasem platným šest měsíců od posledného dne Vašeho pobytu“.

Potřeba dovolené: 9 dní dovolené, 5 dní weekendy, 2 dny státní svátek

Doprava:

Autobus: Volvo Martina Voříška – AutoBey

V autobuse bude pravděpodobně možné dokoupit druhou sedačku, čímž cestovatel získá dvousedačku“. Předběžný zájem registrujeme již nyní, cenu však oznámíme a přihlášky budeme přijímat, až se vyjasní počet obsazených míst v autobuse.

Trajekt Salerno-Tunis společnosti Grimaldi Lines http://www.grimaldi-lines.com/en.  Přes  Středozemní moře nás převeze loď   „M/v Cataniahttp://www.grimaldi-lines.com/en/flotta/catania . Po dobu cca. 24-hodinové plavby budeme ubytováni ve 4-lůžkových vnitřních kajutách s vlastním příslušenstvím. Pro zájemce, kteří se přihlásí včas, lze zajistit i 1-, 2- nebo 3-lůžkové kajuty. Musí si však připlatit (viz ceník). Je třeba, aby se všichni (např. tři zájemci o třílůžkovou kajutu) přihlásili společně najednou.  Lze zajistit i posazení na sedačky Pullman na palubě pro cestující, takovíto cestující si mohou (po dohodě s tajemnicí pro exkurse!) odečíst od celkové ceny 400,- Kč /osobu. Pokud si ale cestující závazně neobjedná jinak, bude ubytován ve čtyřlůžkové kajutě, kterážto mu bude i účtována.

Exkursi povede:  Petr Kodym

PROGRAM

Den Dat Příjezd Odjezd Místo
23.6.   0:00 Praha-odjezd
    21:00 23:30 Salerno-nalodění, vyplutí
So 24.6 22:30 23:59 Tunis La Goulette-vylodění, vstupní formality, výměna peněz…
Ne 25.6. 4:00 8:00 Sfax-rozbřesk na salinách
    9:30 13:30 El Jem - prohlídka amfiteátru, snídaně, oběd….
    15:00   Ellouza-ubytování, volný program
Po 26.6.     stacionární den na břehu Středozemního moře
Út 27.6.   7:00  
    12:00 17:00 Dugga-prohlídka antického města
    19:00   Aïn Draham-ubytování
St 28.6.     stacionární den
Ćt 29.6.     Výlet-Hammám Bourgiba, Bulla Regia…?
30.6.   8:30 snídaně, odjezd
    9:00 13:00 Tabarka
    13:30 17:30 Jezero Sidi Barrak
    19:00   Cap Serrat-ubytování
So 1.7.     Stacionární den
Ne 2.7.     Stacionární den
Po 3.7.     Stacionární den, možná malý výlet
Út 4.7.     Stacionární den
St 5.7.   8:00 snídaně, odjezd
    9:00 13:00 Jezero Iškal
    14:00 17:00 Kartágo
    17:30   Tunis-ubytování, volný program
Čt 6.7.   13:45 check-out, odjezd do přístavu
    14:00 17:00 Tunis La Goulette-nalodění, vyplutí
7.7. 20:00 23:00 Salerno-vylodění, odjezd
So 8.7. 20:00   Praha-příjezd

Je plánováno raději méně pokud možno delších zastávek s alespoň jedním nebo třeba i vícerými stacionárními dny. Dle názoru designovaného vedoucího zájezdu je rozhodně lepší, v klidu si po více dní vychutnat vybrané rajské lokality, které Tunisko nabízí, než se někde honit od místa k místu a dva týdny prosedět v autobuse.

UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ

V Aïn Draham v hotelu Les Pins (http://www.lespins-hotel.com/-3 noci) a v Tunisu v hotelu Métropole Résidence www.booking.com/HotelMetropoleResidence ‎ (1 noc) budeme ubytování převážně ve 2-, 3- a 4- lůžkových pokojích s příslušenstvím. V poměrně luxusních hotelových pokojích budeme moci spát i v s Cap Serrat L’auberge „Le Pirate“(5 nocí http://www.capserrat.com/  a v Résidence et Camping EL KAHENA http://www.elkahena.com (2 noci) –na takovéhoto účastníka se vztahuje cenová kategori „hotel“. Kdo bude mít zájem, může v těchto dvou destinacích dát přednost ubytování ve stanu. Vztahuje se na něj potom cenová kategorie „Stan+hotel“. Kdo na přihlášce nevyznačí nic, předpokládáme, že se hlásí do kategorie „hotel“. Věnujte proto, prosím, pozornost (závazné!) volbě kategorie ubytování při vyplňování přihlášky !

Na lodi (2 noci) je ubytování zajištěné ve čtyřlůžkových kajutách, 3 noci strávíme za přesunu v autobuse.,

Stravování je v obou ubytovacích kategoriích stejné. Ve všech destinacích máme zajištěny snídaně a s výjimkou Tunisu i večeře.

Cestující si mohou i předplatit stravu v lodní restauraci, což vyjde levněji než při platbě na lodi, členové skupiny mají slevu. Zájemcům objednávku zprostředkujeme. Přihlášení dostanou podrobnější informace později.

CENA: zahrnuje dopravu autobusem (cca. 4 100 km) a lodí (necelých 1 200 km) včetně lůžka ve čtyřlůžkové vnitřní kajutě (2 noci), dále ubytování (11 nocí) – dle volby účastníka buď výhradně v hotelu, nebo zčásti i ve stanu v kempu, snídaně (11x) a večeře (10x) v místech ubytování a vstupné do vykopávek Dugga. Cenových tarifů je celkem 6 (viz tabulka), jsou odstupňovány podle způsobu ubytování. Děti do 12 let (max. 1 dítě se slevou na 1 spolucestujícího rodiče) mají slevu, hosté, kteří nejsou členy TSP se zaplacenými členskými příspěvky na letošní rok, platí více.

Ceny exkurse:        
ubytování člen TSP host dítě  
Stan+hotel 14 950 15 300 10 000
Hotel 16 600 16 950 11 000
Doplatky/odečet za ubytování na lodi:  
Kajuta 1 lůžková 94     €/osoba
Kajuta 2 lůžková 31,50     €/osoba
Kajuta 3 lůžková 11     €/osoba
Kajuta 4 lůžková 0     €/osoba
Sedačka Pullman -15     €/osoba
           

V ceně není cestovní připojištění ani strava v lodní restauraci.

Jelikož kalkulace byla provedena na optimální počet přihlášených a rozpočet je napjatý, nelze vyloučit, že budeme muset v autobuse dovybrat ještě bakšišné ve výši 10-20 € (určitě ne více!) od každého účastníka.

Jestliže si cestovatel závazně objednal ubytování v ménělůžkové kajutě či „dvousedačku“, bude od něj doplatek vybrán v eurech v autobuse.

Zálohu 1 000,- Kč anebo celou platbu ve výši ceny ekurse poukažte TSP.

PŘIHLÁŠKY (uveďte, prosím, jména všech účastníků, věk dětí a jakému způsobu ubytování v Tunisku a na lodi dáváte přednost, můžete si vyžádat i elektronický formulář) pošlete tajemnici pro exkurse TSP Veronice Kodymové na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  dříve, než se zaplní kapacita autobusu.

XLIII. NÁRODNÍ KONFERENCE HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ ČR OSEK

se bude konat 13.-15. října 2017

Kontakty: Tel. 606 370 866 - Ludvík Nosko, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,                          tel. 728 621 429.

28herpetologickaateraristickakonference

 

SCHŮZKY KLUBU CHOVATELŮ ŽELV 2017

v přednáškovém sále Zoo Praha

Neděle 12. února (12.2.)

...jen jako "upoutávku" na únor: Petr Petrás: dvě přednášky z pozorování želv v přírodě v Nikaragui a v Uruguai a jedna super chovatelská z prostředí želvích (a hadích) farem v Číně... Petrovy přednášky vždy proložíme další od jiného přednášejícího (Radovan Víta: Za želvami do Nikaragui) , aby mohl "chytit" dech...

Neděle 9. dubna (9.4.)

Sobota 23. září (23.9.)

Neděle 19. listopadu (19.11.)

Informace:www.kchz.info,www.kchz.cz

XXV. SETKÁNÍ HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ “Z ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA”

které se koná ve Velké zoologické posluchárně

 

ve 2. patře budovy

Přírodovědecké fakulty University Karlovy

Viničná 7, Praha 2

(metro B: Karlovo náměstí; metro C: I.P. Pavlova, tramvaje 4,10,16,22: Štěpánská;                                               tramvaje 3,6,10,16,18,24: Moráň)

v sobotu 21. ledna 2017

od 9:30 do cca. 18:00 hodin

program:

 9.30  Setkání členů TSP

           Zpráva o činnosti TSP, diskuse o dosavadních i plánovaných akcích

         Exkurse TSP v roce 2017

         Aktuální informace o dění v herpetologii a teraristice

10:00  Petr & Dalibor & Veronika & Alžběta Kodymovi (TSP, Praha): Na skok do perských hor, lesů a ruin“

10:45 Petr Velenský (TSP, ČHS, Zoo Praha): Herpetologicko-kulinářské dobrodružství v sirných lázních kavkazských Teplic

11:45  Jurij Dmitrievič Chomustěnko (Centrum rehabilitace divokých zvířat, Moskevská Lomonosovova státní univerzita, Moskva, Rusko):Природа Туркменистана в настоящее время (Příroda Turkmenistánu v současnosti)“

13:00-14:00: přestávka na oběd

14:00  Radovan  Víta (TSP, Kyšice): Na návštěvě u jezera Nicaragua

15:00  Jan Hnízdo (TSP, Animal Clinic, Praha): Severní Kolumbie: rychle a zběsile"

16:15  Miroslav Procházka (TSP, Krokodýlí Zoo, Protivín): Za chiapaským kajmanem aneb Mexico - Chiapas 2016

             (Přednáška je cestovatelsko herpetologická, navštívíme lokality všech tří druhů mexických krokodýlů - kajman brýlový, krokodýl americký a Moreletův. U kajmanů zdokumentujeme málo známý poddruh chiapasius, navštívíme projekt na záchranu mořských želv, farmu na chov krokodýlů a želv a budeme pozorovat páření heloderm Alvarézových v zoo ZOOMAT v Tuxtle de Gutiéres, projedeme mangrovníkové porosty atd .)

17:00  Karel Janoušek (TSP, SChJP, Zamenis, Osvinov): Na svatbu do Indie

Vstup volný.                                                                                                                                         Změna programu vyhrazena!

Po 18. hodině budou diskuse pokračovat kuloárovou formou                                                    v restauraci Uterus (Na křižovatce), Lípová 469/2

POZVÁNKA NA AKCE TSP v roce 2017

14. ledna 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

21. ledna 2017: XXV. SETKÁNÍ HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ

                                       “Z ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA”

                           Velká zoologická posluchárna Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, Praha 2

18. února 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

  4. března 2017: PŘEDJARNÍ SETKÁNÍ HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ

                                        VALNÉ SHROMÁŽDĚNÍ TSP

                             Velká zoologická posluchárna Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, Praha 2

11. března 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

  8. dubna 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

13. – 17. dubna 2017: velikonoční PUTOVÁNÍ do maďarské puszty Za rákošskou zmijí, na písečné přesypy a do termálního kráteru                                  Exkurse TSP

13. května 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

  3. června 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

23. června – 8. července 2017: PO HORÁCH, korkovÝCH lesÍCH A ruinách TuniskÉHO STŘEDOMOŘÍ Exkurse TSP

29. července 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

26. srpna 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

15-17. září 2017: OKRUH PO MALÝCH ZOO A DALŠÍCH PŘÍRODNÍCH ZAJÍMAVOSTECH STŘEDNÍCH ČECH Exkurse TSP

23. září 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

14. října 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

  4. listopadu 2017: PODZIMNÍ SETKÁNÍ HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ

                             Velká zoologická posluchárna Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, Praha 2

25. listopadu 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

1.-2. prosince 2017: Adventní návštěva zahraniční Zoo Exkurse TSP

16. prosince 2017: TERRABAZAR Konferenční centrum City, Pankrác

Předvánoční setkání herpetologů a teraristů 10.12.2016

Teraristická společnost Praha
si Vás dovoluje pozvat na
PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ HERPETOLOGŮ A TERARISTŮ,
které se koná ve Velké zoologické posluchárně
ve 2. patře budovy
Přírodovědecké fakulty University Karlovy
Viničná 7, Praha 2
(metro B: Karlovo náměstí; metro C: I.P. Pavlova, tramvaje 4,10,16,22: Štěpánská; tramvaje 3,6,10,16,18,24: Moráň)


v sobotu 10. prosince 2016
od 10:45 do cca. 18:00 hodin


PROGRAM:

10:45  

Setkání členů TSP

- diskuse o dosavadních i plánovaných akcích TSP
- členské příspěvky na rok 2017
- aktuální informace o dění v herpetologii a teraristice

11:00 Nataša Velenská (TSP, KChŽ, ZOO Praha)
Doubravka Velenská (TSP, KChŽ)
Mikuláš Velenský (klan Velenských, ČHS)
Petr Velenský(TSP, KChŽ, Zoo Praha): 
Hvězdy nejsou jen na nebi aneb Hvězdokupa, Hvězdička a Kometa v Kattakumu
11:30 Michail Rovastos (katedra ekologie PřF UK, Praha)
Lukáš Kratochvíl (TSP, ČHS, katedra ekologie PřF UK, Praha)
Prastaré pohlavní chromosomy umožňují molekulárně určit pohlaví u kožnatkovitých želv
12:00

Ivan Rehák (TSP, ČHS, Zoo Praha),
Petr Velenský (TSP, KChŽ, Zoo Praha) et al

O varanu komodském
13:00   přestávka na oběd
14:00 Petr Velenský (TSP, KChŽ, Zoo Praha) Reprodukční chování varana komodského v zoo Praha
15:00 Lukáš Blažej (SChJP, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě) Veselé ještěrky (Lacertidae) - chov, endemismus, genetika, etologie, příklady
15:45 Miroslav Procházka (TSP, Krokodýlí Zoo, Protivín) Indie 2016, národní parky Sundarbans a Kaziranga (s pojednáním o nejseverněji žijící populaci krokodýla mořského, o nejstarším indickém projektu
16:45 Jiří Hejduk (TSP, SChJP, Chlumec)

Bulharská a řecká Thrákie: 24.6.-12.7. 2015

Vstup volný.
Změna programu vyhrazena!
Po 18. hodině budou diskuse pokračovat kuloárovou formou
v restauraci Uterus (Na křižovatce), Lípová 469/2

Facebook